Hellobike: Narodził się nowy chiński jednorożec

- May 15, 2019-

Podobnie jak inne firmy korzystające z rowerów , Hellobike oferuje elastyczne wypożyczalnie rowerów oparte na aplikacjach mobilnych i płatnościach mobilnych .

W październiku ubiegłego roku Youon Low Carbon Technology , spółka zależna dokowania rowerów publicznych Youon Bike , zajmująca się dokowaniem rowerów , przejęła wszystkie udziały Hellobike, poinformowała China Money Network.

Po zawarciu umowy Youon Low Carbon Technology i Hellobike połączyły swoje działania, aby stworzyć jeszcze większą wypożyczalnię rowerów.

Inwestycja Ant Financial , która stanowi równowartość 2,06 mld RMB, czyni z niej największego udziałowca w nowo wybitym jednorożcu, z 36% udziałem w połączonej spółce. Akcje Youon Bike zostały obniżone do 8,86% z 10,29%.

Wiadomości wskazują na najnowszy krok Alibaby w kierunku osiągnięcia dominacji na chińskim rynku udostępniania rowerów. Chociaż sektor jest duży, jest konkurencyjny, zgodnie z Yonou Bike.

Ant Financial jest obecnie największym udziałowcem nowo wybitego jednorożca.

Zaledwie dwa miesiące temu Ant Financial i inni inwestorzy, w tym Fosun Group , zainwestowali 700 milionów dolarów w Hellobike w kolejną rundę finansowania.

Miesiąc wcześniej kolejna firma z branży rowerów publicznych, ofo , zabezpieczyła kapitał własny i kapitał dłużny w wysokości 866 milionów USD w rundzie finansowania prowadzonej przez Alibaba.