Hong Kong, Millennials działa na rynku nieruchomości w ciągu tygodnia

- May 15, 2019-

Wśród milenialczyków z Hongkongu narasta strach, biorąc pod uwagę, że ciągły wzrost cen domów nie wydaje się zatrzymywać, młodzi ludzie ryzykują, że nie będą w stanie kupić własnego domu. Tak więc nawet ta konkretna grupa nabywców przyszła z arogancją w pośpiechu na rynek nieruchomości w ostatni weekend.

Od piątku do niedzieli młodzi nabywcy kupili około 250 jednostek w czterech różnych projektach, w cenach od 19,975 HK do 28 235 HK (2 545 do 3 600 USD) za stopę kwadratową w ciągu ostatnich trzech dni.

Oznacza to, że nie ma oznak spowolnienia w mieście, w którym ceny domów wzrastają przez 24 kolejne miesiące, według firmy nieruchomości Colliers International Hong Kong.

Według Sammy'ego Po Siu-Minga , dyrektora zarządzającego działu mieszkaniowego w Midland Realty, Sun Hung Kai Properties, drugi co do wielkości deweloper w Hong Kongu pod względem kapitalizacji rynkowej, sprzedał w niedzielę około 100 jednostek w projekcie Wings at Sea II w Lohas Park .

Dyrektor generalny potwierdził, że około połowa nabywców była tysiącletnia, dodając, że niektórzy z nich będą potrzebować pomocy rodziców w celu pokrycia ekonomicznej części przejęcia.

Hongkong od lat uważany jest za najmniej zrównoważony rynek nieruchomości na świecie

Pomimo szeregu działań chłodzących podejmowanych przez rząd, Hongkong był ósmy rok z rzędu oceniany przez Demographia, amerykańską firmę doradczą ds. Planowania, na najtańszy na świecie rynek nieruchomości .

Według Demographii średnia cena nieruchomości w Hongkongu wynosi około 19,4-krotności średniego rocznego dochodu gospodarstwa domowego. Na przykład w Londynie udział ten wynosi 8,5 razy, mimo że stolica Wielkiej Brytanii jest postrzegana jako jedno z najbardziej niezrównoważonych miast na świecie.

W pierwszym kwartale 2017 r. Tysiąclecia stanowiły 32,3% osób, które skorzystały z kredytu hipotecznego na nieruchomości

Jednak pomimo tak wysokich cen milenium miasta - urodzone w latach 1981–1996 - zainwestowało duże środki w ostatnim okresie. Wystarczy powiedzieć, że według danych z Credit Bureau TransUnion grupa ta stanowiła 32,3% wszystkich nowych kredytów hipotecznych przewidzianych w pierwszym kwartale 2017 r., Wobec 19,1% w tym samym okresie 2013 r.