Nie tylko energia jądrowa w brytyjskim projekcie CGN

- May 15, 2019-

China General Nuclear Power Group (CGN), największy chiński producent energii jądrowej, postanowił przeprowadzić w Wielkiej Brytanii projekty czystej energii jądrowej . Grupa chińska, według dyrektora zarządzającego jej oddziału w Wielkiej Brytanii, pracuje obecnie na czas iw swoim budżecie na swój pierwszy projekt jądrowy w kraju.

W związku z tym, oprócz projektu jądrowego , według delegata General Nuclear International, Zheng Dongshana , CGN chce zainwestować w brytyjskie projekty dotyczące gazu ziemnego i energii wiatrowej.

CGN jest przedsiębiorstwem państwowym z siedzibą w Shenzhen i trzecim co do wielkości operatorem projektów energetyki jądrowej w Chinach na świecie

Zheng powiedział w Londynie, że: „W Wielkiej Brytanii dążymy do tego, by stać się ważnym i niezawodnym deweloperem , operatorem i budowniczym projektów czystej energii”. Decyzja ta wynika również z faktu, że Wielka Brytania stopniowo demontuje stare reaktory jądrowe i zamyka elektrownie węglowe na rzecz czystszej energii.

Zgodnie z prognozą Departamentu Biznesu, w Wielkiej Brytanii do 2026 r . Nie będzie już więcej energii z węgla . Zgodnie z prognozą, węgiel zostanie zastąpiony energią jądrową, która w 2035 r. Prawie podwoi się, a energią odnawialną, która wzrośnie o około dwie trzecie.

CGN w 2016 r. Zawarł umowy z EDF na przejęcie 33,5% udziałów w projekcie Hinkley Point C o wartości 18 mld GBP, 3,3 GW w południowo-wschodniej Anglii oraz 20% udziałów w Sizewell C we wschodniej Anglii.

Firma zdobyła również prawo do rozbudowy elektrowni atomowej Bradwell B o 66,5 procent we wschodniej Anglii

Humphrey Hudson , dyrektor ds. Rozwoju energetyki jądrowej EDF, powiedział na konferencji branżowej w Londynie, że zmienność energii odnawialnej i wysoki koszt systemów magazynowania energii oznaczają, że energia jądrowa , która jest czysta i stabilna w produkcji, nadal ma do odegrania rolę .

Z tego powodu Chiny dążą do tego, by stać się wiarygodnym eksporterem zaawansowanych technologii do produkcji energii jądrowej, a CGN odgrywa kluczową rolę w pomaganiu chińskim wykonawcom inżynieryjnym i producentom sprzętu w wygrywaniu projektów za granicą.

Aby sfinansować planowaną budowę reaktora w Wielkiej Brytanii, chiński gigant energetyki jądrowej CGN sprzeda do 5 miliardów nowych udziałów w celu sfinansowania projektu, który w przyszłości zaspokoi 7% zapotrzebowania Wielkiej Brytanii na energię.