Jack Ma: nie optymistycznie o bitcoinie, należy do „nowej produkcji”

- May 14, 2019-

Jack Ma , prezes Alibaba Group, podczas pierwszego China International Intelligent Industry Expo w Chongqing powiedział: „Prawdziwa gospodarka i Internet są nierozłączne. W przyszłości 90% sprzedaży detalicznej będzie miało miejsce w Internecie, a 90% produkcji będzie w Internecie. ”

Powiedział również, że w przyszłości istnieją trzy podstawowe technologie , a mianowicie inteligentna produkcja, IOT i blockchain . Problemy z P2P to kwestia czasu, ale nie oznacza to, że finansowanie przez Internet nie ma przyszłości; nie jest optymistą jeśli chodzi o Bitcoin, ale wierzy, że blockchain jest najlepszą technologią do rozwiązania bezpieczeństwa danych i prywatności danych; dzisiejszy IOT nie jest najlepszy. IOT jest usprawiedliwieniem dla osób, które sprzedają sprzęt lub sprzedają oprogramowanie, aby lepiej sprzedawać.

„Zmiany spowodowane rewolucją technologiczną znacznie przekraczają naszą wyobraźnię. Tradycyjna produkcja musi zmienić się w nową produkcję, aby mieć możliwości ”.

Jack Ma powiedział, że po nowym handlu kluczem stała się nowa produkcja, a nowa produkcja jest nową siłą napędową transformacji gospodarczej. Jest to idealne połączenie przemysłu produkcyjnego i usługowego, a także doskonałe połączenie realnej gospodarki i wirtualnej gospodarki.

Wspomniał, że jeśli nie ma handlu elektronicznego, który napędzałby sprzedaż, zapasy niektórych firm będą miały naprawdę zły wygląd. Tradycyjne przedsiębiorstwa, które polegają na zasobach i konsumpcji, z pewnością będą miały znacznie trudniejszy czas. Firmy, które dziś dobrze żyją, niezależnie od tego, czy są to Midea , Gree czy Haier , mają dobre połączenie tradycyjnej produkcji i marketingu internetowego.

Dlatego wszystkie branże produkcyjne muszą pozostać w stanie czuwania. Jeśli robią dobrze, nie powinni czuć się komfortowo z obecną pozycją, w której się znajdują. Jeśli nie zrobią tego dobrze, muszą zmienić swój sposób myślenia. Każdy musi zastanowić się, jak postępować z przyszłym przemysłem wytwórczym.

Nazwał, że wraz ze zmianami technologicznymi i rozwojem nowej produkcji, musimy ustanowić nowe stosunki produkcyjne, aby dostosować się do rozwoju nowych sił wytwórczych.

Jeśli chodzi o inteligentną produkcję, Jack Ma powiedział, że kluczowym krokiem w chińskiej transformacji produkcyjnej jest osiągnięcie prawdziwej inteligencji poprzez integrację dużych zbiorów danych, przetwarzania w chmurze i Internetu w celu dostosowania na żądanie, otaczającego rynku i popytu konsumentów przekształcającego je B2C do C2B.

Jeśli chodzi o strach przed sztuczną inteligencją w celu wyeliminowania zatrudnienia, Ma Yun optymistycznie powiedziała, że sztuczna inteligencja i roboty rzeczywiście zastąpią dużą liczbę miejsc pracy. Roboty zastąpią wielu pracowników na linii montażowej, ale branża usługowa wygeneruje nową i dużą liczbę miejsc pracy.

Ponieważ produkcja wymaga ludzi do projektowania, potrzebuje doświadczenia i potrzebuje innowacji. Jednocześnie musimy wierzyć w mądrość człowieka i wierzyć, że nasze dzieci będą mogły to robić w przyszłości.