MAZ-Weichai spogląda na rynek Europy Wschodniej

- May 14, 2019-

MAZ-Weichai jest chińsko-białoruskim producentem silników zarejestrowanym w chińsko-białoruskim parku przemysłowym. Firma, z fabryką silników w chińsko-białoruskim parku przemysłowym Great Stone, przygląda się rynkowi Europy Wschodniej z celem produkcyjnym wynoszącym 20 000 sztuk rocznie.

Hu Haihua, dyrektor generalny MAZ-Weichai , powiedział: „Białoruś leży mniej więcej w centrum Europy. Tworząc zakład w tym kraju, jesteśmy w stanie uzyskać dostęp do rynku euroazjatyckiej unii gospodarczej ”.

Wcześniej silniki MAZ-Weichai były produkowane w Chinach i eksportowane na Białoruś, podróżując na duże odległości

Prognozy sprzedaży firmy przewidują, że połowa silników produkowanych przez spółkę joint venture będzie sprzedawana na Białorusi, a reszta w sąsiednich krajach, w tym w Rosji, na Ukrainie iw Kazachstanie.

„Oczekujemy, że przychody ze sprzedaży Weichai na Białorusi osiągną w tym roku około 10 milionów USD, wzrastając z poniżej 3 milionów USD w 2016 roku”, powiedział Hu.

Weichai zyskał światowe uznanie dzięki technologii silników spalinowych

Ponadto projekt Weichai jest również powiązany z inicjatywą chińskiego pasa i drogi . Sprzedaż zagraniczna rzeczywiście stanowi prawie połowę przychodów ze sprzedaży grupy Weichai.

Hu Haihua dodał: „Ludzie w krajach i regionach związanych z inicjatywą„ Pas i droga ”coraz bardziej popierają tę inicjatywę, ponieważ nie tylko zapewniamy finansowanie, ale także wsparcie techniczne . Produkty, które wprowadzamy na Białoruś, spełniają normy emisji Euro V i Euro VI. ”

Chińska grupa Weichai posiada 70% udziałów we wspólnym przedsięwzięciu, podczas gdy Grupa MAZ ma 30% udziałów

Kolejnym celem wspólnego przedsięwzięcia jest zakończenie budowy nowego zakładu , który ma zostać ukończony w listopadzie. W zakładzie powstanie pięć modeli silników do pojazdów użytkowych, ciężarówek, autobusów, maszyn i maszyn rolniczych.

Ponadto, według Hu, nowa fabryka jest również doskonałą okazją dla lokalnych pracowników . Fabryka będzie oferować od 130 do 140 miejsc pracy, gdy będzie pracować z pełną mocą, a 90 procent pracowników będzie lokalnymi mieszkańcami.