Nissan wprowadza na rynek swój samochód zaprojektowany na rynek chiński

- May 14, 2019-

Nissan Sylphy Zero Emission, zbudowany w fabryce Nissana w Guangzhou, jest pierwszym całkowicie elektrycznym pojazdem Nissana zbudowanym w Chinach. Nissan rozpoczął produkcję tego samochodu w poniedziałek, ale nie jest to jedyny zainteresowany chińskim rynkiem samochodów elektrycznych.

Producenci samochodów na całym świecie przeprowadzili się już na podbój części dużego rynku samochodów elektrycznych. Producenci, w tym General Motors i Volkswagen, są gotowi do uruchomienia elektrycznych minivanów i SUV-ów w Chinach przeznaczonych dla lokalnych gustów.

Rynek jest zdominowany przez tanich rywali lokalnych, w tym BYD Auto

Chiński rząd postrzega samochody elektryczne jako obiecującą branżę i promuje ten sektor w ciągu tych lat, wydając znaczne kwoty na subsydia, aby pomóc chińskim producentom.

Samochód Nissana jest częścią tej pomocy finansowej. Sylphy Zero Emission jest produkowany przez Nissan Motor Co. i chińskiego partnera Dongfeng Motor Group, a dzięki dotacjom rządowym kosztował tylko 166 000 juanów (25 850 USD).

Nissan twierdzi, że Sylphy może przejechać 338 kilometrów za opłatą

Hiroto Saikawa, CEO Nissana, powiedział: „Jesteśmy przekonani, że Sylphy Zero Emission z linii produkcyjnej stanie się dziś głównym graczem na rynku pojazdów elektrycznych. Zamierzamy wdrożyć gamę pojazdów elektrycznych, które przypadną do gustu klientom we wszystkich segmentach rynku. ”

Chociaż w ubiegłym roku Chiny stanowiły połowę światowej sprzedaży samochodów elektrycznych, większość sprzedaży pochodziła od chińskich marek, takich jak BYD Auto czy BAIC Group . Yale Zhang z Automotive Foresight powiedział: „Zasadniczo wszystkie te międzynarodowe giganty testują wodę. W rzeczywistości nie wprowadzili jeszcze swoich ciężkich modeli w Chinach ”.

GM poinformował, że wprowadzi 10 modeli elektrycznych i hybrydowych w Chinach od 2016 do 2020 roku

Do końca tego roku będzie inaczej . Naprawdę zobaczymy, że rynek stanie się bardziej konkurencyjny, a konsumenci będą mieli więcej do wyboru ”, powiedział Zhang.

W szczególności zainteresowanie zagranicznych producentów samochodów wynika również z ogłoszenia przez chiński rząd w kwietniu . Rząd chiński ogłosił, że zaprzestanie ograniczeń dotyczących własności zagranicznej producentów pojazdów elektrycznych.