Tiffany & Co Ustawia Pop-up Store na Tmall

- May 14, 2019-

Luksusowa platforma Tmall nie jest dobrze znana osobom, które nie mają 88 super-członków. Aby dostać się na tę platformę, musisz dokładnie wpisać „Luxury Pavilion” w aplikacji TMALL (Nie jest dostępny na PC). Średnia cena produktu z serii wynosi 20 000 RMB - 30 000 RMB , drugi ograniczony produkt, cena diamentowego naszyjnika z platyny wynosi do 670 000 RMB na TMALL, a na całym kraju są tylko 2 sztuki. Klienci, którzy zakupią serię kwiatów w okresie przedsprzedażnym, będą mogli zostać zaproszeni na konferencję prasową w Szanghaju.

Czy luksusowa marka powinna rozwijać biznes e-commerce?

Jako kanał e-commerce nie wyróżnia się zaletami i wadami. Kluczową kwestią jest jak w pełni wykorzystać różnorodność dobrego kanału, aby lepiej służyć konsumentom. Tak długo, jak istnieje kanał klienta, warto spróbować. Luksusowe marki, które posiadają własną platformę e-commerce, powinny skupić się na budowaniu wizerunku marki i marketingu.

Konfigurowanie witryny e-commerce wydaje się proste, ale w rzeczywistości nie jest to takie proste. Od projektowania sklepu, magazynowania i logistyki po obsługę posprzedażną. W przypadku outsourcingu do partnera handlu elektronicznego, doświadczenie serwisowe nie może być w pełni kontrolowane.


Dobra luksusowe nie dotyczą ilości


Zwykli konsumenci mogą kupować jeden lub dwa przedmioty na markę każdego roku. Jeśli doświadczenie z usługą się nie powiedzie, zostanie to bezpośrednio odzwierciedlone w wartości życia klienta. Doskonalenie doświadczenia w obsłudze sprawia, że towary luksusowe są zabronione w handlu elektronicznym. W związku z tym platformy wielomarkowe, takie jak Yoox i Net-a-porter, nadal odnoszą stosunkowo duże sukcesy w branży luksusowego handlu elektronicznego.

Powszechnym błędnym przekonaniem o e-commerce jest to, że wzrost udziału firm internetowych oznacza sukces. W rzeczywistości firmy online i offline powinny być ze sobą połączone . Każda uznana marka ma zdrowy stosunek do biznesu w Internecie, choć wyższy niekoniecznie oznacza lepszy.


Towary luksusowe online i offline powinny być jednolite, a nie identyczne


Ze względu na ograniczenia związane z korzystaniem z Internetu wyobraźnia mediów społecznościowych powinna mieć więcej miejsca na pokazywanie wizerunku marki i interakcję z konsumentami.

Nie ma dokładnego punktu w zakresie spójności cen online i offline. Główny przedział cenowy Tiffany & Co wynosi od 20 000 do 30 000 USD, a 670 000 USD przyciąga uwagę wszystkich. Warto wspomnieć, że niezależnie od 20 000 lub 670 000 produktów, depozyt wyniesie 2 880 RMB, dzięki czemu produkt o wartości 670 000 RMB będzie atrakcyjny.

Tiffany & Co oferuje usługę kart podarunkowych, choć jest trochę staroświecka. Otwórz interfejs karty upominkowej, wpisz swoje imię lub osobę, którą chcesz podarować, a następnie zostanie wygenerowana i udostępniona karta podarunkowa. Mimo, że pokazuje poczucie dostosowania, bardzo brakuje interakcji i kreatywności.


W tym przypadku Tiffany & Co nie planowała wysadzenia sieci społecznościowej. Nie jest jasne, czy jest to próba przejścia do trybu online po raz pierwszy. Nie jest również jasne, w jaki sposób sprzedaż online wpłynie na jej markę i ma nadzieję na radzenie sobie z marketingiem w mediach społecznościowych w sposób mało kluczowy


Pop-up store Tiffany & Co jest już tutaj. Produkty są uruchamiane wyłącznie i pasują do działań w trybie offline, ale tempo przedsprzedażowe wciąż trwa zbyt długo, marketing jest przestarzały i trudno jest wzbudzić jakiekolwiek emocje w e-handlu, jest to raczej eksperyment online Tiffany & Co. Dlatego można zauważyć, że marki luksusowe są bardziej ostrożne w handlu elektronicznym. Jako marka luksusowa, w porównaniu z własną stroną e-commerce, utworzenie pop-up store i przejście na luksusowe platformy e-commerce to bezpieczniejsze wybory.