Chiny, zagraniczne inwestycje nadal rosną

- May 13, 2019-

Chińska gospodarka w coraz większym stopniu przyciąga inwestycje zagraniczne , zwłaszcza dzięki solidnym produkcjom i inwestycjom high-tech w Chinach. Bezpośrednie inwestycje zagraniczne (BIZ) w Chinach stale rosły w pierwszych 10 miesiącach tego roku. Chińskie BIZ są w rzeczywistości, jak potwierdza Ministerstwo Handlu, wzrosły o 3,3% w skali rocznej do 701,16 mld juanów (około 107,7 mld USD) w okresie styczeń-październik.

Liczba nowych firm finansowanych za granicą wzrosła o 89,3% w porównaniu z rokiem poprzednim do 49,545.

Około 220 miliardów juanów zagranicznych inwestycji trafiło do sektora produkcyjnego

Około 220 miliardów juanów inwestycji zagranicznych trafiło do sektora produkcyjnego, co oznacza wzrost o 12,4% w porównaniu z rokiem poprzednim , podczas gdy fundusze pompowane w sektorach zaawansowanych technologii wzrosły o 11,4%, co odpowiada 22, 4% całkowitych BIZ.

Inwestycje z Wielkiej Brytanii wzrosły o 175,9% , przy czym obszar ten jest najszybszy wśród głównych chińskich źródeł inwestycyjnych, podczas gdy inwestycje z krajów wzdłuż pasów drogowych i dróg odnotowały stabilny wzrost o 11, 9%.

Pilotażowe strefy wolnego handlu w kraju odnotowały napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych w wysokości 10,5% i stanowią 12,5% całkowitych BIZ .

Bezpośrednie inwestycje niefinansowe wzrosły o prawie 4 punkty procentowe w ciągu jednego roku

Dane pokazują również, że chińskie niefinansowe bezpośrednie inwestycje wychodzące wzrosły o 3,8% do 89,57 mld USD , przy czym większość trafiła do sektorów takich jak usługi biznesowe, produkcja i sprzedaż detaliczna.

Wreszcie kraje wzdłuż szlaków pasowych i drogowych pozostały atrakcyjnymi celami, a inwestycje z Chin wzrosły o 6,4%.