Zielone inwestycje w Indiach, Azja-Pacyfik: IFC Foresee Opportunities

- May 13, 2019-

Zgodnie z prognozami i badaniami Międzynarodowej Korporacji Finansowej (IFC), działu private equity i venture capital Grupy Banku Światowego, 60 procent powierzchni, która powinna być miejska na całym świecie do 2030 roku, nie została jeszcze zbudowana . Z tego powodu pojawi się szansa na 29,4 bln USD inwestycji związanych z klimatem w sektorach od energii odnawialnej po pojazdy elektryczne.

Vivek Pathak, regionalny dyrektor działu Azji Wschodniej i Pacyfiku w International Finance Corporation , powiedział: „Cała zrównoważona przestrzeń inwestycyjna pokazała, że jest to rentowny biznes, dlatego uważamy, że warto inwestować kapitał”.

Ale nie tylko prognozy, inwestycje IFC w rzeczywistości stanowiły 36% z 23,3 mld USD zainwestowanych w 74 krajach w roku budżetowym 2018.

Na przykład tokijska MUFG, która jest jednym z międzynarodowych banków, które koncentrują się na krajach Asean z łącznymi inwestycjami w wysokości 10 miliardów dolarów w ciągu ostatnich sześciu lat, zidentyfikowała 37 akcji z bazy danych rozwiązań klimatycznych, z minimalnym udziałem rynkowym w kapitalizacji 500 milionów USD w obszarach, w których innowacje pomagają miastom lepiej pracować.
Takayoshi Futae, dyrektor wykonawczy MUFG i dyrektor regionalny w Azji , powiedział: „Jesteśmy bardzo zaangażowani w kwestie ochrony środowiska, a nasza siła leży w finansowaniu projektów”.

Shenzhen w południowym chińskim mieście może poszczycić się pierwszą na świecie w pełni elektryczną flotą autobusów publicznych

Według raportu „Możliwości inwestowania w klimat w miastach” IFC, 50 milionów wycieczek rowerowych odbywa się pewnego dnia w Pekinie, aw 2030 roku trzy na 100 osób w Chinach powinny posiadać pojazd elektryczny. Brexit i trwająca wojna handlowa między USA a Chinami nie powinny stanowić problemu dla ekologicznych inwestycji w przyszłości.

Pathak powiedział: „Myślę, że [24,9 bln USD] jest dużym zasięgiem i abyśmy mogli zbliżyć się do tej liczby, musimy zobaczyć znacznie więcej prywatnego kapitału. Oczywiście rządy nie mają wystarczająco dużego bilansu - powiedział. „Sektory bankowe w większości krajów, w których działamy, nie są wystarczająco duże, aby to osiągnąć, więc naprawdę musimy zmobilizować znacznie więcej pieniędzy instytucjonalnych z zagranicy ”.