Zamówienia publiczne: cięcia cen leków generycznych

- May 13, 2019-

Dzięki nowym wynikom nauki średnia długość życia człowieka jest zawsze wyższa . Jednak oznacza to również, że będzie coraz więcej ludzi Ansian potrzebujących leków.

W Chinach, gdzie już widać efekty starzenia się społeczeństwa, rząd zdecydował się na dostawę leków, aby zapobiec wzrostowi cen . 11 miast objętych projektem pilotażowym stanowi od 30 do 50 procent leków stosowanych w Chinach, a nowy proces zamówień jest testowany w Szanghaju jako pierwszy, zanim zostanie wprowadzony do 10 innych miast przed ogólnokrajowym wdrożeniem .

Spadek zapasów rozszerzył się na firmy zajmujące się odkrywaniem leków i rozwojem

Niektóre leki zostały sprzedane po naprawdę niskich cenach. Według Shanghai Securities News cena entekawiru, leku przeciwwirusowego stosowanego w leczeniu zapalenia wątroby, który wygrał ostatnią ofertę, spadł o 90 procent w stosunku do poprzedniego zwycięskiego przetargu .

Zapasy CSPC Pharmaceutical Group spadły o 14,5% do 13,82 HK $ , co jest najniższym wynikiem od listopada ubiegłego roku. Akcje straciły 45,6% w stosunku do rekordowego poziomu 25,4 HK ponad sześć miesięcy temu.

Irbesartan został obcięty o 60 procent.

Natalie Chiu , analityk CCB International , powiedziała: „Podczas gdy pełne wyniki zamówień publicznych nie zostały jeszcze upublicznione, zgłoszone dotychczas obniżki cen są większe niż oczekiwano, dlatego niektóre dotknięte spółki zostały szczególnie mocno dotknięte”.

Spadek zapasów rozszerzył się na firmy zajmujące się odkrywaniem leków i rozwojem. Twórca leczenia raka Genscript Biotech rzucił 11,4 procent do 12,3 tysięcy dolarów . Ascletis Pharma, pierwsza firma zajmująca się lekami na zapalenie wątroby, była pierwszą nierentowną firmą biotechnologiczną notowaną na giełdzie w Hongkongu w ramach odnowionych zasad aukcji - straciła 8,2 procent do 6,49 tys.