Przesyłki IPhone w Chinach spadają

- May 13, 2019-

Według raportu analityka rynku Strategy Analytics, przesyłki iPhone'a do Chin gwałtownie spadły o 22% w 2018 r . Rocznie. Dane te są związane z decyzją Apple o obniżeniu prognoz sprzedaży na ostatni kwartał 3 stycznia.

W 2018 r. Apple stało się czwartym co do wielkości producentem smartfonów w Chinach z 10% udziałem w rynku. Utrata rynku Apple na chińskim rynku w ostatnich latach wynika również z ekspansji lokalnych smartfonów, w tym Huawei, OPPO, Vivo i Xiaomi, które znacznie się rozwinęły

Ponadto ciągłe spory patentowe między Apple a Qualcomm i krytyka wciąż rosnących cen Apple osłabiły konkurencyjność giganta technologicznego w Chinach.

Otwarty list Apple wywołał panikę na amerykańskim rynku akcji i obniżył Dow o 2,8 procent, czyli 660,02 punktów

Dane te prawdopodobnie doprowadziły prezesa Apple'a Tima Cooka do ostrzeżenia inwestorów, że Apple musiało dostosować swoje prognozy sprzedaży na trzy miesiące kończące się w grudniu 2018 roku . Otwarty list Apple wywołał panikę na amerykańskich rynkach akcji. i zmniejszył Dow o 2,8%, czyli 660,02 punktów, w ciągu sesji sesyjnej.

Apple opublikuje wyniki finansowe za kwartał zakończony w grudniu 2018 r. W najbliższy wtorek . W ostatnich tygodniach analitycy obniżyli prognozy sprzedaży iPhone'a, chociaż Apple powiedział, że przestanie ujawniać swoją sprzedaż iPhone'a i ma nadzieję, że inwestorzy skupią się bardziej na przychodach.