Chinasoft dąży do rynków zagranicznych

- May 13, 2019-

Chinasoft International Ltd, wiodący dostawca usług informatycznych i oprogramowania w Chinach, ma nowy cel. Chińska firma ogłosiła, że chce zwiększyć swoje roczne przychody do 30 miliardów juanów (4,32 miliarda USD) w ciągu najbliższych trzech lat . Aby to zrobić, firma chce wykorzystać działalność zagraniczną.

Aby to ogłosić, był Chen Yuhong, prezes i dyrektor generalny firmy . Przesłanką jest fakt, że zagraniczna działalność gospodarcza ma się szybko rozwijać, ponieważ coraz więcej klientów, w tym Huawei Technologies Co Ltd, wyjeżdża za granicę. Obecnie biznes zagraniczny Chinasoft stanowi około 20 procent całkowitych przychodów firmy.

Działalność zagraniczna stanowi obecnie około 20 procent całkowitych przychodów firmy

Chen Yuhong w wywiadzie dla China Daily powiedział: „Zagraniczny biznes stanowi obecnie około 20 procent całkowitych przychodów firmy. Oczekuje się, że gwałtownie wzrośnie, ponieważ coraz więcej klientów , w tym Huawei Technologies Co Ltd, wyjeżdża za granicę ”.

Biorąc pod uwagę konflikty między Chinami a Stanami Zjednoczonymi , „W międzyczasie zmienimy część naszych wysiłków na rozszerzenie działalności na moce wytwórcze w Europie. Badamy również rynki wschodzące i innowacyjne, takie jak Izrael ”, powiedział Chen.

Firma w pełni wykorzysta rynek krajowy i opracuje podstawowe technologie, aby rosnąć w siłę

Wśród głównych projektów, które mają być eksportowane za granicę, znajduje się JointForce, otwarta platforma chmurowa, która łączy firmy, inżynierów i dostawców outsourcingu . „Wraz z tym, jak JointForce staje się naszym nowym motorem wzrostu, dążymy do zbudowania największej w Chinach platformy ekosystemów chmurowych”, powiedział Chen.

Według danych Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informatycznych, segment IT i oprogramowania Cina w ostatnich latach nabiera tempa . Branża oprogramowania w rzeczywistości osiągnęła 3,95 bln juanów w skali rynkowej w pierwszych ośmiu miesiącach tego roku.