Amazonka bez Chin zniknie

- May 12, 2019-

Amazon bez Chin i bez chińskich sprzedawców zniknie. To nie jest prowokacja, w ogóle, to tylko prawda. Według danych rynki Amazon 40% sprzedawców ma siedzibę w Chinach, podczas gdy niezależni sprzedawcy z Chin dominują w ofercie odzieżowej Amazon. A teraz chińscy sprzedawcy i budujący marki na Amazon.

W ubiegłym roku ponad dziesięć tysięcy chińskich sprzedawców wzięło udział w czwartym dorocznym szczycie sprzedawcy Amazon Global Store - 年 亚马逊 全球 开店 卖家 峰会 . Impreza odbyła się w Ningbo , w prowincji Zhejiang, w dniach 6-7 grudnia. Dwukrotnie więcej osób dostraja się do transmisji online na żywo.

Znaczenie Chin dla Amazon wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat. W ciągu ostatnich dwóch lat liczba udanych sprzedawców z Chin na Amazon podwoiła się . Wydarzenie Global Store Seller Summit jest doskonałym przykładem tego, dlaczego.

W ciągu dwóch lat liczba sprzedających się z Chin na rynku Amazon podwoiła się. 36% najlepszych sprzedawców ma obecnie siedzibę w Chinach, co oznacza wzrost w stosunku do 15% dwa lata temu.

Dane gigantycznej platformy e-commerce z USA pokazują, że chińscy sprzedawcy będą tworzyć nowy produkt na Amazon co 0,02 sekundy , 60% sprzedaży chińskich sprzedawców pochodzi z nowych produktów stworzonych w ciągu ostatnich 12 miesięcy, a dla chińskich sprzedawców prawie 50% z 10 000 najlepiej sprzedających się produktów w sprzedaży pochodzi z nowych produktów powstałych w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

W rzeczywistości Chiny są wiodącym sektorem odzieżowym na Amazon. Pięć największych marek odzieżowych Amazon sprzedaje ubrania niemarkowe wysyłane do konsumentów z Chin. Jedna taka marka, wymieniona na stronie jako WSPLYSPJY , sama stanowi 8,6% wszystkich aukcji odzieży męskiej i damskiej Amazon.

Dominacja tych marek odzieżowych na stronie, pomimo ich tygodniowego czasu dostawy, sugeruje, że sama Amazon dodaje wiarygodności nieznanym sprzedawcom zewnętrznym. Na przykład WSPLYSPJY miało ponad 96 000 pozycji na stronie we wrześniu - 60 000 więcej niż sprzedawca na drugim miejscu, które również statki z Chin i sprzedawców zewnętrznych stanowią 90% oferty modowej Amazon i dominacja niektórych z tych „nie marek ”nie można przecenić.

Dane ujawniły, że klienci handlu elektronicznego troszczą się o „szybką i darmową” wysyłkę, ale teraz chińscy sprzedawcy przekonują zachodnich klientów, że jakość ich produktów wzrasta.

Alibaba walczy z podróbkami produktów z większą siłą niż Amazon, twierdzi Nick Hayek, prezes Swatch.

„Jeśli przyjrzę się temu, co robi Alibaba i tym wszystkim, próbują świadczyć usługi na rzecz konsumenta i zarabiać pieniądze. I walczą aktywnie przeciwko podróbkom. Amazonka tego nie robi - powiedział Hayek w wywiadzie telewizyjnym w ubiegłym roku. Dzisiaj nowa „Made in China” zapewnia prawdziwą gwarancję produktu wysokiej jakości.

Co nowego na Zachodzie, jest już stary w Chinach. Teraz ChRL eksportuje swoje cyfrowe innowacje. Czy międzynarodowe sieci społecznościowe lub e-commerce kopiują chińskie trendy ? Odkąd Facebook, Amazon i Instagram wprowadziły nowe funkcje e-commerce, wygląda na to.

Zobaczmy na przykład integrację online i offline. Na zachodzie, kiedy Amazon nabył Whole Foods Market, wszyscy spekulowali, jak połączyć te dwie firmy: markę internetową z cegłą i zaprawą murarską, aby stworzyć nową generację cyfrowo połączonego handlu detalicznego. Cóż, ta przyszłość już dotarła do Chin wiele lat temu .

Alibaba i JD szybko otwierają punkty sprzedaży detalicznej w całym kraju, odpowiednio o nazwach Hema i 7Fresh . Obie marki oferują szeroki zakres cyfrowo połączonych zakupów eksperymentalnych. Po pierwsze, klienci klienci mogą korzystać z telefonu, aby zeskanować kod kreskowy dowolnego elementu w sklepie, aby dowiedzieć się o źródle produktu, informacjach żywieniowych i cenie. Dostawa jest dostępna w obu sklepach już po 30 minutach od dokonania zakupów przez konsumentów. Przyszłość handlu elektronicznego i biznesu online mówi po chińsku .

Przyszłość jest w Chinach i dziś Amazon kopiuje trendy chińskiego handlu elektronicznego. Nawet nie mów o tym, jak chińscy sprzedawcy są podstawą amerykańskiego giganta handlu elektronicznego. Bez nich Amazon zniknie.