Francja, firmy przygotowują się do drugiej edycji China International Import Expo

- May 12, 2019-

Biorąc pod uwagę wielki sukces pierwszej edycji China International Import Expo (CIIE) , francuskie instytucje polityczne i firmy czekają na drugą edycję.

Aby to potwierdzić, w wywiadzie dla Xinhua jest on dyrektorem generalnym L'Oreal China Stephane Rinderknech : „China International Import Expo to nie tylko okno otwarte przez Chiny na import produktów z całego świata, ale także odgrywać aktywną rolę w promowaniu globalizacji handlu ”.

Francja przetestowała już efekty CIIE, kiedy 22 stycznia odbył się w Paryżu drugi road show CIIE 2019. Podczas wydarzenia zorganizowanego przez Biuro CIIE, Narodowe Centrum Wystaw i Kongresów (Szanghaj) i Chińskie Ministerstwo Handlu, ponad 100 osób z sektorów politycznych i handlowych wzięło udział w konferencji.

W 2019 r. Przypada 55. rocznica nawiązania chińsko-francuskich stosunków dyplomatycznych

W road show CIIE, które odbyło się w Paryżu kilka tygodni temu, zarówno L'Oreal , jak i grupa Lesaffre (specjalizująca się w drożdżach i fermentacji) podzielili się swoimi doświadczeniami i powiedzieli, że na kolejnych targach mają nadzieję na dalszy rozwój rynku chińskiego.

Z drugiej strony w 2019 r. Przypada 55. rocznica nawiązania chińsko-francuskich stosunków dyplomatycznych iz tego powodu Chiny i Francja są zaangażowane w budowanie otwartej gospodarki światowej. W związku z tym poczyniono dalsze postępy i ujawniono nowe możliwości poprawy pragmatycznej współpracy gospodarczej między oboma krajami.

Wiceminister chińskiego Ministerstwa Handlu Wang Bingnan w swoim wystąpieniu otwierającym przedstawił nowe środki dla drugiego CIIE i zaprosił francuskich przedsiębiorców do udziału w wystawie z ich konkurencyjnymi i specyficznymi produktami.

Francja odegrała ważną rolę podczas pierwszego CIIE

W 2018 r., Potwierdzając doskonałe stosunki między oboma krajami, wielkość dwustronnej wymiany handlowej między Chinami a Francją po raz pierwszy przekroczyła 60 mld USD , co oznacza wzrost o 15,5% w stosunku do poprzedniego roku.

Ponadto Francja odegrała ważną rolę podczas pierwszego CIIE . Minister rolnictwa Didier Guillaume, reprezentujący francuskiego prezydenta Emmanuela Macrona, poprowadził delegację około 100 osób i 69 firm na to wydarzenie.

Uczestnicy francuscy znaleźli ogromne możliwości biznesowe po sukcesie pierwszego CIIE . Christophe Boris, który reprezentował francuskie Ministerstwo Gospodarki i Finansów, powiedział, że oba kraje wzmocnią współpracę rynkową w dziedzinie finansów, rolnictwa i lotnictwa, opartą na wzajemnym zaufaniu.