Chiny, promocja na pożyczki dla MŚP

- May 12, 2019-

Chiny chcą pomóc małym i średnim przedsiębiorstwom (MŚP), które stoją w obliczu trudności finansowych. Aby to zrobić, według Securities Daily, Chiny planują ułatwić ich bezpośrednie finansowanie na rynku kapitałowym.

W tym celu w ostatnich dniach Chiny wydały wytyczne mające na celu promowanie zdrowego rozwoju MŚP za pomocą środków obejmujących pierwszą ofertę publiczną (IPO) szybkiego śledzenia kwalifikujących się przedsiębiorstw i zachęcanie do umieszczania na „nowej trzeciej tablicy”.

Od początku 2019 r. Nastąpił pozytywny rozwój IPO

Z przeprowadzonych badań wynika, że od początku tego roku zaobserwowano pozytywny rozwój liczby zakończonych IPO i wskaźnika zatwierdzenia wniosków.

„Najszybsza oferta publiczna dla MŚP w nowej radzie ds. Innowacji naukowych i technologicznych oraz zarządu głównego będzie silnym bodźcem do rozwoju opartego na innowacjach i modernizacji przemysłu” - powiedział Peng Hai, analityk w Lianxun Securities.

Giełda Papierów Wartościowych w Szanghaju wymieniła 50 nowych aplikacji na nowym forum

Począwszy od 4 kwietnia Giełda Papierów Wartościowych w Szanghaju zgodziła się wymienić 50 wniosków firmowych w nowej radzie ds. Innowacji naukowych i technologicznych.

Poprzez pilotowanie systemu IPO opartego na rejestracji nowy komitet naukowy koncentruje się na firmach z sektorów zaawansowanych technologii i wschodzących sektorach strategicznych, takich jak technologie informacyjne następnej generacji, zaawansowany sprzęt, nowe materiały i energia, ochrona środowiska i biomedycyna.