Ant Financial, 3 miliardy RMB, aby promować płatność za pomocą skanowania twarzy

- May 12, 2019-

Aby promować urządzenie płatnicze „Dragonfly” POS („punkt sprzedaży”), które pozwala użytkownikom Alipay płacić za pomocą rozpoznawania twarzy, Ant Financial zdecydował, że zainwestuje 3 mld RMB (448 mln USD). W zeszłym tygodniu ramię Alibaba fintech wypuściło drugą generację Dragonfly i zrobiło to z niższą ceną i ulepszoną konstrukcją sprzętu.

W szczególności nowa wersja jest o 30% tańsza niż jej poprzednik . W ramach promocji firma oferuje zniżki i zachęty przedsprzedażowe do 1200 RMB, aby zachęcić kupców do adopcji.

Urządzenia POS Dragonfly zostały rozprowadzone w ponad 300 miastach w całych Chinach

Od dwóch lat Ant Financial po raz pierwszy wprowadził system rozpoznawania twarzy „uśmiech do zapłaty”, a w grudniu 2018 r. Zastąpił go systemem POS Dragonfly . Później rozszerzył uruchomienie swojego urządzenia do rozpoznawania twarzy.

Od momentu wprowadzenia urządzenia POS Dragonfly zostały rozesłane do ponad 300 miast w całych Chinach . Wcześniej w tym miesiącu został wprowadzony poza kontynentem po raz pierwszy w Hongkongu.

Technologia z całą pewnością stanie się bardziej rozpowszechniona w kraju, ponieważ została przetestowana w transporcie publicznym i na ulicach handlowych.