AliExpress, zamówienia online dla Chery w Rosji

- May 12, 2019-

Alibaba AliExpress uruchomił opcję zamówienia online dla konsumentów samochodów w Rosji . Jak dotąd platforma transgranicznego handlu elektronicznego wspierała tylko jedną markę, którą jest Chery należąca do chińskiego państwa .

Modele linii Tiggo, wraz z akcesoriami i innymi produktami, są dostępne dla zamówień online w sklepie AliExpress. Po dokonaniu płatności z góry klienci mogą sfinalizować transakcję i odebrać zakupy od jednego ze 100 dealerów Chery offline w całej Rosji. Zapytany o akcję AliExpress planuje zintensyfikować sprzedaż kilku chińskich marek samochodowych online w Rosji w najbliższej przyszłości.

Nowa strategia zmniejsza koszty łańcuchów dostaw

Liu Wei , który kieruje biznesem AliExpress w Rosji, powiedział w komunikacie prasowym, że sprzedaż produktów motoryzacyjnych platformy wzrosła 20-krotnie na każdy dzień listopada, zwłaszcza podczas festiwalu e-commerce zainicjowanego przez Alibaba , znanego jako Singles Day.

Według Liu, zamówienia on-line zmniejszają inwestycje niezbędne dla zagranicznych łańcuchów dostaw firm i zwiększają wydajność . Ponadto Alibab od pewnego czasu rozszerza swoją obecność w Rosji, co potwierdza również podpisana we wrześniu umowa o wspólnym przedsięwzięciu o wartości 2 mld USD z lokalną firmą internetową Mail.ru.

Ashley Dudarenok, chiński konsultant ds. Marketingu cyfrowego, powiedział TechNode, że inicjatywa ta jest częścią szerszej strategii , która ma na celu wczesną obecność na mniej rozwiniętych rynkach, w tym w Indiach, Turcji i Azji Południowo-Wschodniej.