Tencent zdaje sobie sprawę z największej sprzedaży obligacji w Azji

- May 12, 2019-

Tencent Holdings ustanawia nowy rekord. Chińska firma ogłosiła, że zebrała 6 miliardów dolarów w sprzedaży obligacji . Obligacje te, głównie w dolarach amerykańskich, mają zostać spłacone za pięć, siedem, dziesięć lub trzydzieści lat - i zostały wycenione według stałych stóp procentowych od 3,28% do 4,525%.

Ponadto w innym komunikacie Tencent ujawnił, że podniósł limit swojego globalnego średnioterminowego programu notowania z 10 do 20 miliardów dolarów . Ostatnia sprzedaż obligacji jest częścią tego programu. Wpływy zostaną przeznaczone na „ogólne cele korporacyjne”.

Bloomberg poinformował, że ta sprzedaż obligacji może być największa w Azji

Bloomberg, który poinformował, że ta sprzedaż obligacji może być największa w Azji , doprowadził do nowego rekordu Tencent. Odebranie tego tytułu od Tencent może być japońską Takeda Pharmaceutical Co. , która w zeszłym miesiącu, jak potwierdził Bloomberg, wyemitowała do 500 miliardów jenów (4,5 miliarda dolarów) w obligacjach. Byłaby to największa sprzedaż obligacji w kraju, gdyby cała kwota została wydana w ramach jednej płatności.

Co więcej, Tencent zanotował 14,2 mld RMB (2,1 mld USD) zysku netto w czwartym kwartale 2018 r. , Co oznacza spadek o 32% rok do roku i poniżej oczekiwań na poziomie 18,9 mld RMB.

Tencent od pewnego czasu inwestuje w różnych sektorach, aby rozwijać swoją działalność

Firma zainwestowała w różne działania, w tym w sektor handlu elektronicznego, aby pozostać konkurencyjnym. W tym tygodniu Tencent zgodził się na zakup 6,7% udziałów w dostawcy usług e-commerce Youzan za 549,5 mln HKD (70 mln USD) i zwiększył swój udział w Weimob , dostawcy usług SaaS B2B, który pomaga firmom reklamować ich cel konsumencki WeChat 2,92% do 7,73%.