Chińska firma wyprodukuje izraelskie kapsułki insulinowe

- May 20, 2019-

W momencie premiery izraelska kapsułka insulinowa stała się nową nadzieją dla osób cierpiących na cukrzycę

Pigułka insulinowa ORMD-0801, opracowana przez izraelską firmę Oramed Pharmaceuticals, może znacznie poprawić życie pacjentów z cukrzycą na całym świecie. Producent leków chińskich, Hefei Tianmai Biotechnology Development , który uzyskał zezwolenie regulacyjne na prowadzenie badań klinicznych u ludzi w Izraelu Oramed Pharmaceuticals, został zatwierdzony do jego opracowania.

Ning Guang, naukowiec z Chińskiej Akademii Inżynierii , który będzie przewodniczył testom, powiedział: „Chiny przyspieszają procedury zatwierdzania nowych leków”, a badania ORMD-0801 zaczynają się w tym samym czasie, gdy Stany Zjednoczone zaczynają trzeci testy leków w fazie. „Chiny zakończą trzy fazy procesu w ciągu dwóch lat”, kontynuował.

Kapsułki Oramed rozwiązują problemy degradacji białek i peptydów oraz niespójności w absorpcji leku

Lek może pomóc w życiu około 425 milionów dorosłych osób z cukrzycą na całym świecie , w tym około 114 milionów w Chinach, gdzie wskaźnik wypadków przekracza 10%. Zastrzyki z insuliny są od dawna głównym leczeniem tego zaburzenia, ale częste udary mogą prowadzić do bólu i obniżenia jakości życia.

Tianmai Biotechnology zmieniła metody produkcji tabletek i zakończyła prace na linii produkcyjnej 26 marca, powiedział prezes Gao Xiaoming , dodając, że firma może produkować lek niezależnie od surowców aż do gotowego produktu.